Company Information, Turkish language
Türk Dili

Dünyanın en ince Japon kağıdını yapıyoruz.

Tosa Tenguio Paper aynı zamanda "mayıs sineğinin kanatları" olarak da adlandırılır. Yüksek kaliteli kozo'dan yapılan, hem şeffaf hem de esnek olan, kendine özgü bir tür el yapımı washi'dir.
Son zamanlarda, Japon tarihi belgelerinin ve resimlerinin diğer ülkelere göre çok daha yüksek koruma düzeylerine sahip olduğu gerçeğine çok dikkat edildi. Tosa Tengujo Paper, kültürel varlıkların restorasyonu için uluslararası alanda iyi bir makale olarak tanındı. Sonuç olarak, dünyaca ünlü kültürel varlıklar bu makaleyi restorasyon amacıyla kullanmaya başladı. Bugün, bu kağıdın üretimi, büyük ölçüde makine yapımı kağıt teknolojisi sayesinde istikrarlı.
Japon halkının hünerli teknikleri ve estetik duyarlılıkları ile geliştirilen "dünyanın en ince, en güçlü kağıdı", son yüz yıldır büyük beğeni topladı ve şimdi geri dönüş yapıyor.

Tosa Tenguju Kağıt

Tosa Tengujo Kağıdı ilk olarak daktilo kağıdı olarak kullanıldı, ancak aynı zamanda peçeteler, ambalaj kağıtları, kahve filtreleri vb. İçin de kullanıldı. Üretimin çoğu ihraç edildi ve nihayetinde "Tosa Stencil Paper" adı altında ince kağıt olarak tanındı.
Son zamanlarda Tengujo, eski belgelerin geri yüklenmesi ve Kozo’nun orijinal fiber kalitesinden yararlanan diğer kullanımlar için kullanılıyor.
"Doğal gölge" TENGU'muz Sodyum karbonat ile pişirilir. Farklı Japon Kağıdı TENGU çeşitlerimiz arasında, bu çeşitteki lifler en güçlüsüdür ve bu nedenle restorasyon amacıyla yaygın olarak kullanılmaktadır. Ağartılmamış kağıt üzerinde genellikle kağıt yüzeyinde kalan kirleri tamamen elle temizliyoruz. Kozo'nun nerede yetiştirildiğine veya belirli işleme yöntemlerine bağlı olarak, kağıdın rengi ve hissi farklı olacak ve bu kağıdın ağartılmamış karakterinin eski belgeler için uygun olduğunu düşünüyoruz.

TENGU ve Restorasyon 1
Yıpranmış kağıt yüzeylerin onarımı

Tenguio-shi'miz metrekare başına 1,6 gram ağırlığındadır ve kalınlığı yalnızca 0,02 milimetredir. Şirketimizin teknolojisi bu kadar ince kağıt üretme kabiliyetinde tek başına duruyor.

TENGU ve Restorasyon 1
TENGU ve Restorasyon 1
TENGU ve Restorasyon 1

TENGU ve Restorasyon 2
Soyulmanın ve yüzey renginin kaybolmasının önlenmesi

Ahşap heykellerin restorasyonu ile ilgili olarak, çizikler ve lekeler giderildikten sonraki adım, renk solması ve çatlamasının önlenmesidir. Burada tengujo yüzeye uygulanır. Bir heykelin kavisli yüzeyine mükemmel şekilde uyması için ince, güçlü, şeffaf tengujo-shi idealdir.

TENGU ve Restorasyon 2
TENGU ve Restorasyon 2
TENGU ve Restorasyon 2

Hidakawashi’nin Japon kağıt koleksiyonları.

Hediye ambalaj kağıdı, kolaj kağıdı

Washi'mizin sıcak dokusu duygularınızı iletmenizi sağlar. Renk seçenekleri (iplik boyası / parça boyası), eklenti malzemeleri mevcuttur. Orijinal kağıt üretilebilir.

Hediye ambalaj kağıdı, kolaj kağıdı
Hediye ambalaj kağıdı, kolaj kağıdı
Hediye ambalaj kağıdı, kolaj kağıdı

Abajur, iç kağıt

Abajur, Shoji-ekran için, Japon kağıdındaki ışık yumuşak ve doğal olarak bilinir.

Abajur, iç kağıt
Abajur, iç kağıt
Abajur, iç kağıt

Sanat kağıdı, baskı kağıdı

Japon gazetesinin yumuşak ve sıcak dokulu yüzeyi sanatçılar, yayıncılar ve tasarımcılar arasında çok popülerdir.

Sanat kağıdı, baskı kağıdı

Kağıt yapımımızı özel ihtiyaçlarınıza göre ayarlıyoruz.
Kağıdın biraz daha sıkı, ıslakken biraz daha dayanıklı, biraz daha yumuşak olmasını ister, gücü artırırken bile ... özel gereksinimlerinizi karşılamak için sizinle birlikte.

Hidakawashi'nin boyama teknolojisi

60 yıl önceki kuruluşumuzdan bu yana, sadece kağıt yapma teknolojisi alanında değil, aynı zamanda washi kağıtla ilgili çeşitli işleme teknolojilerinin geliştirilmesinde de Japon washi kağıdının geliştirilmesine adadık.
Bunlar arasında en dikkat çekici olanı Japon washi kağıdının boyama teknolojisidir. İki ana işleme yöntemi vardır: "önce boyama", kağıda kopyalamadan önce elyafın kendisini boyamaktır ve "daha sonra boyama", kağıdı bittikten sonra boyamaktır.
"İlk boyamanın" özelliği, rengin boyamadan sonra kolayca solmaması ve daha sonra işlenmesi zor olan ultra ince Japon kağıtlarının boyanması için uygun olmasıdır.
"Post boyama" yöntemi, orijinal beyaz kağıttan kalınlık ve kağıt kalitesini seçmenize ve küçük miktarlarda istenen renge boyamanıza olanak tanır.
Dünyanın dört bir yanından önemli kültürel kalıntıların korunması ve restorasyonu için washi kağıdının boyanmasından, sanatçıların yaratıcı aşamalarının gerçekleştirilmesi için özel olarak üretilen washi kağıdına, batı kağıdı ile elde edilemeyen bir dokunun ifadesine kadar washi kağıdının orijinal rengi. Gelecekte de müşterilerimizin çeşitli ihtiyaçlarını karşılamaya devam edeceğiz.

Hidakawashi'nin boyama teknolojisi
Hidakawashi'nin boyama teknolojisi
Hidakawashi'nin boyama teknolojisi